Дні психології у Пляшевському ліцеї
З 13 по 17 березня 2023 року у Пляшевському ліцеї проходили дні психології.
Мета заходів – оптимізація навчально-виховного процесу, покращення психологічного клімату в класних колективах, збагачення знань учнів про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, формування прагнення учнів до самопізнання, розкриття творчого потенціалу, створення позитивного емоційного настрою, пропаганда навичок конструктивного спілкування, здорового способу життя та розвитку життєвої компетентності учнів.
З учнями 2 класу обговорювалась тема «Дорогою добра». Разом з дітками визначали, що таке добро і зло. Вчились розуміти поняття чуйність, доброзичливість, виховувати бажання зростати добрими, справедливими, чуйним. Наприкінці уроку малювали малюнок «Долоньки доброти».
Для учнів 5-7 класів була проведена бесіда з елементами тренінгу, на тему: «Інтернет – користь чи прихована небезпека?» з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.
Учні старших класів визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.
З учнями 7-го класу, була проведена година психолога на тему: «Стоп булінг!», метою якої було попередження булінгу, а саме: жорстокості та насильства серед підлітків, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі; розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навички відповідальної та безпечної поведінки.
У 8 класі, за допомогою опитувальника «Визначення типу темпераменту» за Айзенком діти дізналися, який з чотирьох типів темпераменту їм властивий. Прослухали і обговорили казку «Чотири лицарі».
З учнями 9 класу була проведена бесіда «Пізнаєш себе – пізнаєш світ», під час якої в учнів була можливість глибше пізнати себе як особистість, свій внутрішній світ, своє ставлення до оточуючих.
З учнями 10-11 класів було проведено заняття з елементами тренінгу «Причини та наслідки вживання наркотичних речовин».
Профорієнтаційна робота з учнями – один з головних напрямків виховної роботи, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві. Серед учнів 9,11 класів було проведено діагностування за методикою Голанда, яка є важливим та дуже корисним етапом профорієнтаційної роботи. Методика виявляє не тільки професійний тип особливості, але її характерологічні властивості, допомагає учневі усвідомити свої потенційні можливості та перспективи професійної діяльності. Також було проведено профорієнтаційне заняття на тему «Людина і світ професій», під час якого вони мали змогу більш детальніше познайомитися з типами професій «людина-людина», «людина-техніка», «людина-природа», «людина-художній образ», «людина-знакова система» та перевірити свої здібності.
Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки, були застосовані основні види психологічної роботи в ліцеї, що дало змогу всім учасникам педагогічного процесу стати єдиним цілим і цікавими та більш близькими в спілкуванні.
Зореслава ВАСИЛЕЦЬ, практичний психолог