Свято Покрови Пресвятої Богородиці скликало юних козачат у Пляшеву!
29 вересня, напередодні Дня Українського козацтва та національного свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня захисника та захисниць України, Козацька рада Пляшевського ліцею Демидівської селищної ради запросила на святкове віче гостей. Адже уже стало доброю традицією проведення урочистого заходу посвяти в ряди козачат юних українців та українок саме на території Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви" перед Свято-Георгіівським храмом, пам’яткою історії та культури, що став останнім прихистком українських лицарів-козаків, полеглих за волю України в Берестецькій битві.
Тож п’ятикласники Пляшевського ліцею нині стали справжніми козачатами.
До свята також долучилися гості: учні 3 класу, вчителі та батьки Рівненського ліцею №18 Рівненської міської ради; учні 2-их, 5-го класів Буського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 Буської міської ради Львівської області; Топорівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Буської міської ради; Лешнівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області; Скобелківської гімназії Горохівської міської ради Луцького р-ну Волинської обл; Берестечківського ліцею Берестечківської міської ради Волинської області; Перемильського ліцею Берестечківської міської ради Волинської області; Сестрятинської гімназії Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області.
На урочистий захід прийшли підтримати і привітати п’ятикласників їх рідні, учні та вчителі. Настоятель місцевого храму отець Олег Савчук благословив юне покоління на хороші справи. А директор музею Леонід Галабуз звернувся з вітальним словом. В ході свята всі уважно слухали кошового отамана Михайла Скруху, учня 9 класу, котрий запевняв, що козачата стануть гідними нащадками українських козаків, освятившись їх духом, будуть вірними доньками і синами свого народу. До цього усіх нас зобов’язує його багатостраждальна історія, трагедія і біль Берестечка, трагічні події сьогодення. Після цього козачата на чолі з кошовим отаманом склали урочисту присягу на вірне служіння рідному народові і рідній землі.
Ну і, звичайно, як справжні козаки, по завершенні свята радо частувались справжнім козацьким кулешем.
А опісля із веселим завзяттям, дитячим захопленням школярики брали участь в козацьких забавах. Вправлялись у стрільбі з лука, змагались, хто далі метає булаву; весело стрибали, показуючи спритність. Дуже веселою видалась гра “Бій півнів”.
Усі учасники запам’ятають цей день як особливий для них. Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до України.
Фотоальбом
Сьомак Лариса Яківна, директор Пляшевського ліцею.